Po to, kai daugybę kartų kompiuterį užmigdau (užuot išjungęs) su įjungtu belaidžiu ryšiu, pasitaiko (nors ir labai retais atvejais), kad pabudusi openSUSE Leap 42.3 sistema nebegali prisijungti prie belaidžio interneto (Wi-Fi) tinklo. Tuo metu KDE darbalaukyje galima matyti pranešimą „DHCP failed to start“.
Vėl prisijungti prie belaidžio tinklo galėsite po to, kai komandinėje eilutėje įvykdysite:
sudo systemctl restart NetworkManager
Ilgą laiką SUSE ir openSUSE naudojo savitą užkardą SuSEfirewall2. Nuo openSUSE Leap 15.0 numatytuoju atveju diegiama Firewalld užkarda, kurią naudoja ir kitos Linux sistemos ir kuri savo galimybėmis jau beveik susilygino SuSEfirewall2. Tačiau tiek į openSUSE Leap, tiek į openSUSE Tumbleweed atmainą vis dar galima įsidiegti ir tradicinę SuSEfirewall2 užkardą. Galiausiai maždaug nuo 2019-06-30 tradicinės SuSEfirewall2 užkardos nebeliks openSUSE Tumbleweed atmainoje.
Daugiau informacijos apie numatytąją Firewalld užkardą, jos naudojimą ir perėjimą prie jos:
Lietuvos gyventojai vis dažniau siunčiasi prekes iš užsienio. Jei siunta viršija 22 Eur, tuomet už ją reiktų mokėti PVM, o jei viršija 150 Eur – gali tekti mokėti ir muito mokestį (daugiau informacijos muitinės svetainėje). Siunčiantis prekes iš užsienio, jas gali tekti deklaruoti muitinės deklaracijų apdorojimo sistemoje (MDAS). Tą galite patikėti daryti muitinės tarpininkams (paslauga brangi) arba bandyti tai daryti patys (jei turite nepaprastai daug laisvo laiko ir kantrybės). Net jei pasirašysite sutartį su muitine, kad galėtumėte prisijungti prie MDAS, jums deklaruoti siuntų naudojant Linux šiai dienai (bent 2018 m.
Populiarus internetinės telefonijos (VoIP) protokolas yra SIP, įgalinantis ne tik nemokamus balso bei vaizdo skambučius ir momentines žinutes tarp dviejų asmenų, bet ir vaizdo konferencijas. Skambinti galėsite įsidiegę bet kurią SIP protokolą palaikančią programą, iš kurių dalis yra atviro kodo, pavyzdžiui:
Linphone, kurią galite įsidiegti į openSUSE spustelėję nuorodą iš čia, o į kitas Linux sistemas (įskaitant Android) ar Windows, MAC OS X, iOS, Blackberry – iš čia; Ekiga. Tačiau jums dar reikės SIP paslaugą teikiančio serverio.
VU VPN - tai Vilniaus universiteto virtualus privatus tinklas, prie kurio gali prisijungti VU studentai ir darbuotojai.
Norėdami prie jo prisijungti GNOME3 aplinkoje:
1. Spaudžiame interneto ženkliuką ir renkamės „Tinklo nustatymai“
2. Spaudžiame „+“ ir pasirenkame pridėti VPN sąsają
3. Renkamės „PPTP“
4. Kaip šliuzą nurodome „vpn.vu.lt“; naudotojo vardas ir slaptažodis yra toks, kokį naudojate jungdamiesi prie VU el. pašto ar informacinės sistemos; NT sritis paliekama tuščia.
5. Nuspaudę mygtuką „Išsamiau“ pažymime „Naudoti PPP šifravimą“