Programos

Išleista raštinės paketo LibreOffice 7.0 versija

2020 m. rugpjūčio 5 d. oficialiai išleista „LibreOffice“ raštinės paketo 7.0-oji versija. Pagrindinės naujovės: Pereita prie Skia grafikos variklio ir Vulkan pagrindu veikiančio vaizdo spartinimo – tai leidžia greičiau apdoroti ekrane vaizduojamus grafinius elementus. OpenDocument Format (ODF) 1.3 palaikymas. Svarbesnės naujovės ODF 1.3 naujovės yra susijusios su skaitmeniniais parašais ir šifravimu OpenPGP pagrindu, patobulėjusiu pakeitimų sekimu, išsamesnėmis pirmojo puslapio, teksto, numeravimo ir paveikslų savybėmis. Dar geresnis suderinamumas su Microsoft Office dokumentais (DOCX, XLSX, PPTX).

Išleista vektorinės grafikos programos Inkscape 1.0 versija

2020 m. gegužės 1 d. išleista Inkscape 1.0 versija! „Inkscape“ yra atviro kodo vektorinės grafikos programa. Nors ši programa egzistuoja pakankamai ilgai, versijos 1.0 numerį pasiekė tik dabar. Tai nėra vien tik versijos numerio pasikeitimas, bet sulaukėme ir naujovių, pvz., pereita nuo GTK2 prie GTK3+ naudotojo sąsajos priemonių komplekto, geriau palaikomas rodymas didelės raiškos (HiDPI) ekranuose, palaikomas SVG 2 versijos formatas, palaikomi Python 3 kalba parašyti papildiniai, daug vektorinės grafikos funkcijų naujovių, pagreitintas programos veikimas, nemažai naudotojo sąsajos pakeitimų ir kitų patobulinimų, tačiau nebepalaikomi kai kurie vektoriniai formatai.

EarlyOOM padės išvengti kompiuterio pakibimo imant trūkti RAM/SWAP atminties

Naudojate sunkiasvores programas, kurios retkarčiais suryja ne tik visą greitąją RAM atmintį, bet pradeda intensyviai rašyti į standųjį diską užpildinėdama jame esančią lėtąją SWAP atmintį kol dėl to kompiuteris ilgam nustoja reaguoti, kad nusprendžiate verčiau grubiai išjungti kompiuterį neleisdami sudrožti jūsų standžiojo disko? Tokių kritinių atvejų padėtų išvengti EarlyOOM programa, kuri pasiekus mažą laisvos RAM ir SWAP atminties lygį siunčia problematiškiausioms programoms prašymą užsidaryti (siųstų SIGTERM), o pasiekus kritinį laisvos RAM ir SWAP atminties lygį – jų veiklą nutrauktų priverstinai (siųstų SIGKILL).

Pasirodė LibreOffice 6.4

2020 m. sausio pabaigoje pasirodė LibreOffice 6.4 versija. Pagrindinės naujovės: Geresnis Microsoft Office dokumentų palaikymas, greitesnis sudėtingų dokumentų atvėrimas. QR kodų generavimas Geresnis pakeitimų sekimas numeruotuose sąrašuose. Galima komentuoti paveiksliukus. Galima komentarus pažymėti kaip išspręstus. Writer rašyklėje pagerėjo lentelių tvarkymas, lentelės savybes galima keisti per skydelį šoninėje juostoje. Calc skaičiuoklė gali eksportuoti lakštą į PDF kaip vientisą puslapį. Dar pagerėjo integracija su KDE Plasma 5 darbalaukio aplinka. Daugiau informacijos apie naujoves rasite puslapyje anglų kalba.

Pasirodė LibreOffice 6.2

2019 m. vasario 7 dieną pasirodė nauja populiariausio atviro kodo raštinės paketo LibreOffice 6.2 versija. Naujovės: Mygtukų juostoje mygtukai gali būti išdėstomi naujais būdais: kortelėse arba vertikaliomis grupėmis. Šie naujieji mygtukų išdėstymo būdai yra tarpusavyje stilistiškai panašūs, visi priskiriami išdėstymo būdui, kuris angliškai Notebookbar vadinamas „Notebookbar“, ir atrodo iš dalies panašiai kaip kad randamas naujesnėse MS Office versijose. Pagerėjo integracija su KDE Plasma ir LXQt darbalaukio aplinkomis per VCL papildinius qt5 ir kde5.