Nesklandumų sprendimas

Priklausomybių paieška programoms, kurių priklausomybės nežinomos

Kartais pasitaiko programų, kurios nepateikia aiškių priklausomybių, ypač jei programa įdiegta ne tvarkingu RPM paketu. Užuot bandymų būdu po vieną gliaudę klaidose randamas užuominas apie trūkstamą dar vieną priklausomybę, galime rasti jas visas iš karto analizuojant bibliotekas (SO rinkmenas), kurios pateikiamos su programa. Apsibrėžiame programos katalogą kaip kintamąjį. Kaip tokios problematiškos programos pavyzdys gali būti pasenusi MATLAB ar MATLAB Compiler Runtime versija, tad toliau pavyzdys analizuojant /usr/local/MATLAB/ kataloge esančias programas (pakeiskite šį kelią į savo programos katalogą):

Neveikia internetinė vaizdo kamera naršyklėje, bet veikia kitur?

Kai kurios internetinės vaizdo kameros dalyje programų gali veikti (pvz., VLC), o kai kuriose kitose programose gali neveikti (Firefox interneto naršyklėje, Google Chrome interneto naršyklėje, Skype). Kaip sutvarkyti, kad galėtumėte filmuoti / perduoti vaizdą ir tose kitose programose? Konkretus bėdos pavyzdys: interneto naršyklė Firefox / Facebook nerodo internetinės kameros kameros vaizdo (galite matyti klaidą „An Error occured when trying to get access to Camera and/or Microphone: Starting video failed“), nors naršyklėje mato, kad kamera tam tikru pavadinimu yra, ir naršyklėje leidžiate Facebook svetainei prieiti prie tos vaizdo kameros.

Skype programoje garsas iškraipytas, paaukštintas

Kai kuriuose kompiuteriuose pasitaiko, kad Skype pokalbių programą garsas būna iškraipytas, paaukštintas, tarsi peliukų šnekėjimas. Porą tokių atvejų pavyko išspręsti sukonfigūruojant PulseAudio garso sistemą taip, kad einantį mono signalą grotų kaip ne kaip stereo garsą, o vėl paverstų į mono (angl. remix/remap to mono). Pirmiausia reikia sužinoti tikslų garso kanalo pavadinamą. Komandinėje eilutėje (t.y. terminalo/konsolės programoje) įvykdykite: pacmd list-sources | grep ’name:.*input' Pavyzdžiui, galite gauti tokį užrašą: name: <alsa_input.pci-0000_00_1b.0.analog-stereo> Mums reikalingas pavadinimas yra tarp < ir > ženklų: alsa_input.

BtrFs rinkmenų sistemos taisymas (balansavimas)

Pastaruoju metu openSUSE kaip numatytąją rinkmenų sistemą siūlo BtrFs. BtrFs privalumas tame, kad leidžia sukurti to skaidinio momentines kopijas (angl. snapshots) neeikvojant papildomos disko vietos (kaip įprastai darant atsargines kopijas) ir vėliau prieiti informacijos buvusios diske konkrečiu laiku (kai konkreti momentinė kopija buvo sukurta). Tvarkyti momentines kopijas leidžia openSUSE ir SUSE siūlomas snapper įrankis, kuris turi taip pat ir atskirą YaST valdymo centro modulį, įgalinantį momentines kopijas tvarkyti grafinėje sąsajoje.

Ką daryti, kad KDE Plasma 5.5 veiktų sklandžiai atnaujinus KDE Frameworks iki 5.18

Atnaujinus KDE Frameworks nuo 5.17 iki 5.18 versijos, KDE Plasma 5.5 aplinkos apvalkalas gali dažniau persikrauti, tačiau tai nekliudo toliau dirbti atvertuose programų languose. Norėdami, kad darbas KDE Plasma 5.5 aplinkoje su KDE Frameworks 5.18 vyktų sklandžiai, eikite per meniu K > Nuostatos (ar Parinktys) > Sistemos nuostatos > (Darbo erdvės grupėje) > Darbalaukio elgsena ir nuimti varnelę nuo „Rodyti informacinius patarimus“.