Kitos naujienos

Qt ketina įvesti apribojimus nemokam naudojimui

2020 m. pradžioje paskelbta, kad būsimos ilgalaikio palaikymo (LTS) versijos bus prieinamos tik komerciniams naudotojams, kurie susimoka už tokių versijų naudojimą. O dabar pasirodė pranešimai apie planus, kad netgi įprastas Qt versijas pirmiausia bus galima naudoti tik susimokėjus, o nemokamai įprastas Qt versijas bus galima naudoti tik praėjus 12-kai mėnesių po jų išleidimo. Atviro kodo bendruomenė sujudo ir svarsto apie Qt kodo klonavimą į naują projektą, pvz., Kt. Daugiau informacijos anglų kalba:

openSUSE 42.1 – 2015 m. lapkritį išleisima versija

Būsimos openSUSE versijos kursimos visiškai kitokiu principu nei iki šiol, todėl versijos numeris keičiasi taip pat drastiškai. Nuo šiol openSUSE stabiliausiosios sistemos, vadinamos „Leap“, šerdis bus lygiai tokia pati kaip ir SUSE Linux Enterprise (SLE), o ir pasirodys kartu su atitinkamomis SLE versijomis ar pataisų leidimais; pavyzdžiui, openSUSE 42.1 pasirodys kartu su SLE 12 SP1 jau šių metų pirmosiomis lapkričio dienomis, openSUSE 42.2 – kartu su SLE 12 SP2 ir t.

Pagaliau veikia gulsčių puslapių spausdinimas su KDE 4.7.x Okular

KDE 4 darbalaukio aplinkos Okular programa, skirta dokumentų peržiūrai, iki šiol netinkamai spausdindavo gulsčius puslapius. Nors klaida buvo ištaisyta prieš KDE 4.7 versijos pasirodymą, tačiau nepakankamai anksti, kad programinį kodą ženkliai pakeičianti pataisa būtų įtraukta į KDE 4.7.x versijas. Pagaliau openSUSE pasekė Fedora pavyzdžiu ir šią pataisą atkėlė iš dar tik būsimos KDE 4.8 versijos į KDE 4.7.3. Tinkamai gulsčius puslapius spausdinančią Okular programą į openSUSE 11.4 įdiegsite nuspaudę nuorodą „diegti tuoj pat“.

openSUSE 12.1 beta1

Pasirodė openSUSE 12.1 beta1. Parsisiųsti galite iš http://software.opensuse.org.

openSUSE 12.1 RC2

Pasirodė openSUSE 12.1 RC2. Parsisiųsti galite iš http://software.opensuse.org.