Nors openSUSE Leap 42.1 oficialiai nebepalaiko KDE 4 aplinkos, tačiau ją vis viena galima įsidiegti iš pagrindinių saugyklų. Jei norite pilnaverčio darbalaukio, bet nesate patyręs naudotojas, tuomet paprasčiausia būtų pirmiausia įsidiegti openSUSE su KDE Plasma 5 darbalaukiu, o po to kai kuriuos paketus pakeisti į KDE 4. Programinės įrangos tvarkytuvėje įdiekite kdebase4* paketus, svarbiausi iš jų: kdebase4-session, kdebase4-workspace, kdebase4-runtime, taip pat kde-l10n-lt lietuvinimo paketą. Jums diegimo programa praneš, kad šie paketai konfliktuoja su jau įdiegtais plasma5* (ir plasma-nm5*) paketais, todėl pastaruosius paketus pašalinkite.

Vietoj plasma-nm5 įdiekite KDE4 tinklo (NetworkManager) valdiklį plasma-nmhome:wolfi323 saugyklos.

Be to patartina pasikeisti prisijungimų tvarkytuvę į KDM ir joje išjungti automatinį naudotojo įkėlimą. Tai galite padaryti per YaST > (Sistema) > /etc/sysconfig redaktorių eidami Desktop > Display manager ir priskirdami naujas kintamųjų reikšmes:
DISPLAYMANAGER="kdm"
DISPLAYMANAGER_AUTOLOGIN=""

Pereikite į konsolę spausdami Vald+Alt+F1 klavišų kombinaciją, ties login įveskite root, įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį ir įvykdykite:

rm -f -r /tmp/*
rm -f -r /var/tmp/*
reboot

Pateiktos rm komandos išvalys visus laikinus duomenis, įskaitant KDE Plasma 5 podėlio duomenis. Jei to nepadarytume, paleidę KDE 4 darbalaukį matytume tik vientisą baltą spalvą. Kompiuteriui pasileidus iš naujo, įveskite naudotojo vardą ir slaptažodį, iš naujo pasirinkite savo darbalaukio aplinką. (Jei norite, dabar jau galėsite sugrąžinti ankstesnę DISPLAYMANAGER_AUTOLOGIN reikšmę (arba įvesti kito naudotojo vardą).)

Vis tik tokia KDE 4 aplinka bus persmelkta KDE Plasma 5. Be to, nuosavo tinklo valdymo valdiklio nebus; galite arba naudoti GNOME programėlę nm-applet (NetworkManager-gnome paketas), arba bandyti įdiegti plasma-nm iš openSUSE 13.2 saugyklų; arba per YaST > tinklo nuostatas pasirinkti kitokį tinklo valdymo būdą nei NetworkManager. Vis tik, jei norite grynos KDE 4 LTS aplinkos, naudokite openSUSE 13.2.

Filmukas, kaip šie darbai vyksta openSUSE Leap 42.1 sistemoje:

 

 

 


Laukiame jūsų straipsnelių – siųskite el. paštu.