Spausdinti

StarDict žodynų redaktorius (stardict-editor) yra stardict-tools pakete, kuriame yra ir įvairių žodynų konvertavimo įrankių.

Su StarDict žodynų redaktoriumi galite tekstinėje (.tab ar .babylon) rinkmenoje esantį žodžių rinkinį paversti StarDict (ir GoldenDict) programai tinkamu žodynu. Toliau pateikti tab (paprastas) ir babylon (sudėtingesnis) rinkmenų aprašai.

TAB rinkmenoje vienam žodžiui/terminui skiriama viena eilutė. Žodis ir jo vertimas (aprašas) atskiriami tabuliacija. Jei vertimą (aprašą) reikia išskaidyti į kelias eilutes, naudokite \n; jei reikia \ simbolio, naudokite \\. Pavyzdys:

a    1\n2\n3
b 4\\5\n6
c 789

 

Babylon rinkmenoje yra galimybė naudoti paprastas HTML gaires, nurodyti informaciją apie žodyną, tą patį vertimą (aprašą) priskirti keliems žodžiams (terminams), naudoti nuorodas į kitus žodžius. Vienoje eilutėje rašomas žodis ir, jei reikia, jo formos, atskirtos | simboliu. Sekančioje eilutėje pateikiamas to žodžio vertimas (aprašas). Po aprašo paliekama tuščia eilutė. Jei aprašą reikia pateikti keliose eilutėse, naudokite <BR>.
Pavyzdys (rinkmenos turinio pradžioje turi būti viena tuščia eilutė, o gale – dvi tuščios eilutės!):


#stripmethod=keep
#sametypesequence=h
#bookname=Pavadinimas
#date=2011
#email=Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
#website=svetaine.lt
#author=Autorius
#description=Aprašas

obelis
Medis, kurio vedami vaisiai yra obuoliai.

obuolys|obuoliai
Obuolio apibūdinimas.

obuolinis|obuolinė
<B>pusjuodis</B> <I>pasviręs</I> <BR> būdvardis, žr. <a href="bword://obuolys">obuolio</A> apibūdinimą.


 

Sukūrę tokio tipo tab ar babylon rinkmeną, ją susiraskite spausdami „Browse“, pasirinkite tos rinkmenos tipą, sukompiliuokite į StarDict žodyną spausdami „Build“. Kad naują žodyną matytų StarDict/GoldenDict programa, siūloma jį perkelti į /home/NAUDOTOJAS/.stardict/dic/žodynas/ ar /usr/share/stardict/dic/žodynas/ aplanką.