Susiję su aparatine įranga

Naršyklės priedas prisijungimui su tapatybės kortele prie El. valdžios vartų / Dokobit

Net jeigu jau esate paruošę savo kompiuterį pasirašinėjimui su elektroniniu parašu bei prisijungimams internete su tapatybės kortele, norint tokiu būdu prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų, Jums reikės dar vieno papildomo naršyklės priedo, kurį pateikia Dokobit. Vis tik problema tame, kad Dokobit siūlo papildomą programinę įrangą nebent tik DEB paketo (kuris tinka Debian šeimos Linux atmainoms, pvz., Ubuntu) pavidalu ir visai nepateikia RPM paketų, kurie tiktų openSUSE sistemai (ir kitoms RPM naudojančios Linux sistemoms, pvz.

Didelės talpos atminties kortelės ir atmintukai su exFAT rinkmenų sistema

Didelės talpos atminties kortelės ir atmintukai dažnai parduodami suženklinti su exFAT tipo rinkmenų sistema, kuri yra panaši į FAT, tačiau joje nėra kai kurių FAT sistemos apribojimų, pvz., rinkmenos dydis gali būti didesnis nei 4 GB. Norint openSUSE Linux sistemoje dirbti su exFAT tipo rinkmenų sistemomis, reikia įsidiegti exfat-utils ir fuse-exfat paketus. Paketus galima rasti PackMan saugykloje. Nuo openSUSE Leap 15.0 versijos, šie du paketai taip pat yra ir oficialiose openSUSE saugyklose.

NVIDIA nutraukia 32-bitų tvarkyklių palaikymą

Vis mažiau programinės įrangos siūloma 32 bitų sistemoms. Dabar prie 32 bitų sistemų marinimo prisijungia ir NVIDIA: 390 tvarkyklių versija bus paskutinė, tinkanti 32 bitų sistemoms (ne tik Linux, bet ir Windows, FreeBSD); pastarosios palaikysimos tik iki 2019 m. sausio. Taigi 32 bitų sistemų naudotojai vis labiau spaudžiami pereiti prie šiuolaikiškesnių 64 bitų sistemų …arba bent 32 bitų sistemose pereiti prie atviro kodo Nouveau tvarkyklių. Daugiau informacijos: http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4604/

LR asmens tapatybės kortelės PIN kodo keitimas

Visų pirma kompiuteryje turi būti įdiegta programinė įranga, apie kurią jau rašyta straipsnelyje „Asmens tapatybės kortelė ir elektroninis parašas“. Be to, reikalinga pkcs11-tool programa iš opensc paketo. Jei Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelėje norite pasikeisti PIN kodą, komandinėje eilutėje (konsolės/terminalo programoje) įvykdykite: pkcs11-tool –module /usr/lib/ccs/libccpkip11.so –change-pin Jūsų turėtų paprašyti įvesti seną PIN kodą ir po to du kartus įvesti naują PIN kodą. Vesdami slaptažodį nematysite nieko įvedant ekrane – tačiau taip turi būti; kaskart įvedę slaptažodį spauskite įvesties klavišą (angl.

NVIDIA jau siūlo uždaro kodo vaizdo plokščių tvarkyklių saugyklą taip pat ir openSUSE Tumbleweed sistemai

Kitaip nei openSUSE Leap (liet. Šuolis) versijose, nuolat atnaujinamoje openSUSE atmainoje Tumbleweed (liet. Vėjaričiai), Linux branduolys labai dažnai atnaujinamas, todėl vienas iš openSUSE Tumbleweed trūkumų buvo, tai kad nebuvo atitinkamoms Linux branduolio versijoms nuosavybių vaizdo plokščių tvarkyklių paketų RPM saugyklos pavidalu, kad jas būtų patogu diegti paprastiems naudotojams (reikėdavo kaskart atsinaujinus Linux branduoliui openSUSE Tumbleweed rankiniu perkompiliuoti tvarkykles). Jei konkrečiau, tai tik naujoms NVIDIA vaizdo plokštėms tai būdavo aktualu. Bet nuo šiol veikia uždaro kodo NVIDIA tvarkyklių saugykla <https://download.