Sistemos diegimas

Pamokos, susijusios su openSUSE ar apskritai Linux operacinės sistemos diegimu į kompiuterį ir su operacinės sistemos paleidimu.

„Lietukas“ atnaujintas „openSUSE Leap 15.3“ pagrindu

„Lietukas“ atnaujintas „openSUSE Leap 15.3“ pagrindu, tad paveldėjo joje esančius paketus, įskaitant KDE Plasma 5.18 LTS darbalaukio aplinką. Kiti „Lietuko“ pokyčiai nuo 15.2 versijos tėra labai nežymūs. Lietukas yra ta pati openSUSE sistema, tad gaus visus atitinkamus openSUSE Leap 15.3 versijos atnaujinimus ir jį bus galima vėliau atnaujinti iki kitų openSUSE versijų. Išbandykite parsisiuntę iš www.lietukas.lt svetainės! O jei jau turite įsidiegę „Lietuko“ ankstesnę versiją, galite atsinaujinti iš openSUSE Leap 15.

„Lietukas“ atnaujintas „openSUSE Leap 15.2“ pagrindu

„Lietukas“ atnaujintas „openSUSE Leap 15.2“ pagrindu, tad paveldėjo joje esančius paketus, įskaitant KDE Plasma 5.18 LTS darbalaukio aplinką, Firefox 78 ESR naršyklę. Dar atnaujintos LibreOffice raštinės programos iki ką tik pasirodžiusios 7.1.0 versijos. Taip pat atnaujinta Calamares diegyklė, joje ištaisyta klaida, dėl kurios į sistemą nukopijuojama DNS konfigūracija (/etc/resolv.conf) kaip įprasta rinkmena, dėl ko ankstesnėje versijose galėjo nepavykti prisijungti prie kitokio interneto tinklo, nei buvo diegimo metu. Kiti „Lietuko“ pokyčiai nuo 15.

openSUSE dar arčiau SUSE Linux: jau galite išbandyti openSUSE Jump 15.2 alfa versiją

Bandomasis openSUSE Jump projektas yra openSUSE Leap ir SUSE Linux hibridas ta prasme, kad gauna sukompiliuotus paketus iš SUSE Linux Enterprise ir bus su ja suderinamas. Jau galite parsisiųsti ir išbandyti openSUSE Jump 15.2 alfa versiją. Daugiau informacijos anglų kalba: https://news.opensuse.org/2020/08/28/alpha-prototype-jump-is-available-tumblweed-gets-systemd-curl-updates/ https://en.opensuse.org/Portal:Leap:Jump

Visi openSUSE Tumbleweed RPM paketai perdaryti: pereita prie ZSTD glaudinimo

2020 m. rugpjūčio 29 d. paskelbtas openSUSE Tumbleweed „snapshot 20200826“. Jame RPM paketai suglaudinti naudojant naują ZSTD algoritmą – dėl to paketų išpakavimas (t.y. paketų diegimas) turėtų pagreitėti. Tačiau trūkumas tame, kad negalėsite taip paprastai iki naujausios openSUSE Tumbleweed atnaujinti metus laiko neatnaujintų openSUSE Tumbleweed sistemų. ZSTD glaudinimas openSUSE RPM paketuose palaikomas tik nuo Tumbleweed 20190713 atnaujinimo ir nuo openSUSE Leap 15.2 versijos. Taigi, naujų openSUSE Tumbleweed sistemai sukompiliuotų paketų nebepavyks įdiegti į openSUSE Leap 15.

Ką daryti, jei openSUSE su BTRFS sistema kartais gerokai sulėtėja dėl foninių BTRFS procesų?

Numatytuoju atveju openSUSE siūlo BTRFS rinkmenų sistemą tam, kad būtų kuriamos sistemos momentinės kopijos, kurios kritiniu atveju leistų grįžti į ankstesnę sistemos būseną. Tačiau to kaina gali būti sulėtėjusi operacinės sistemos veikia tiek, kad rodos kompiuterį kartais (ypač prieš arba po programinės įrangos diegimo) tarsi netgi pakabina foniniai btrfs-cleaner ir btrfs-transacti procesai, suryjantys didelę dalį sistemos išteklių. Norėdami rečiau susidurti su tokiais sulėtėjimais, galite pabandyti: /etc/snapper/configs/root rinkmenoje nurodyti, kad nekurtų momentinių kopijų pagal laiką: