openSUSE Linux naujienos, pagalba

Instlux – diegimo laikmenos paleidimas per Windows sistemos paleidyklę
Antradienis, 22 Rugsėjis 2015 00:00

Jei kartais nepavyksta paleisti kompiuterio iš openSUSE (tame tarpe ir Lietuko) diegimo laikmenos (DVD ar atmintuko) įsijungiant kompiuteriui (pvz., nerandate, kaip per BIOS nurodyti paleidimo laikmeną), tačiau esate įsidiegę MS Windows, tuomet jus išgelbėtų Instlux programėlė. openSUSE įprastoje DVD diegimo laikmenoje ją rasite openSUSE13_2_LOCAL.exe ar panašiu pavadinimu. Instlux programėlę rasite taip ir Lietuke nuo 13.2.40.2 versijos. Jei radote šią programėlę diegimo laikmenoje – tiesiog ją paleiskite ir sekite diegimo programos instrukcijomis. Programa į MS Windows paleidimo meniu įtrauks diegimo laikmenos paleidimo įrašą ir pasiūlys iš naujo paleisti kompiuterį.

Jei Instlux neturite, tuomet iš diegimo laikmenos nukopijuokite boot katalogą į bet kokį laikiną katalogą (pvz., „Siuntiniai“), po to parsisiųskite Instluxčia ir padėkite į tą patį katalogą (tarkim „Siuntiniai“) ir paleiskite.

Instlux

Svarbu: Instlux nepakeičia pačios diegimo laikmenos, todėl prieš paleisdami kompiuterį iš naujo, nepamirškite į jį įdėti būtent tos pačios diegimo laikmenos, iš kurios įdiegėte Instlux!
Be to, naudodamiesi šiuo paleidimo būdu, negalite pašalinti disko su Windows sistema, nebent tik sumažinti ją!

 

Atnaujinta Šeštadienis, 31 Spalis 2015 21:45