openSUSE Linux naujienos, pagalba

Pradinis
openSUSE LiveUSB kūrimas naudojant Windows sistemą, išlaikant turinį
Trečiadienis, 07 Sausis 2015 00:00

Turint ISO rinkmeną galima sukurti iš USB laikmenos paleidžiamą openSUSE ar jos vedinio (pvz., Lietuko ar kurio kito SUSE Studio projekto) sistemą Windows sistemoje, neištrinant esamų atmintuko duomenų:
1. Savo atmintuke sukurkite naują aplanką „boot“ ir į jį nukopijuokite turimą Linux ISO atvaizdį.
2. Iš ISO atvaizdžio ištraukite du failus: ''linux'' ir ''initrd'', juos taip pat padėkite atmintuko aplanke „boot“. Šiuo failus greičiausiai rasite aplanke „boot\i386\loader“ arba „boot\x86_64\loader“. Ištraukti failus galite naudodami archyvavimo programą, pvz., 7z, arba virtualiai prijungdami ISO atvaizdį, pvz., įsidiegę Pismo File Mount Audit Package.
3. Į atmintuką įdiekite GRUB4DOS paleidyklę. Paprasčiausias būdas tai padaryti paleidžiant RMPrepUSB programą, pasirenkant savo atmintuką ir spaudžiant „Install GRUB4DOS“.
4. USB laikmenoje sukurkite naują tekstinį failą „menu.lst“

Atnaujinta Antradienis, 05 Sausis 2016 08:17
Skaityti daugiau...
 
Papildomų failų įtraukimas į ISO, sukurtą SUSE Studio svetainėje
Antradienis, 06 Sausis 2015 00:00

Parsisiųskite SUSE Studio ISO. Įsidiekite fuse ir fuseiso paketus. Apsirašykime kintamuosius:

ISO_senas="$HOME/Linux-senas.iso"
ISO_naujas="$HOME/Linux-naujas.iso"
Aplankas="$HOME/iso_naujas_turinys"
Disko_pavadinimas="Atnaujintas diskas"

 

 

 

Atnaujinta Trečiadienis, 07 Sausis 2015 14:11
Skaityti daugiau...
 
Lietukas jau openSUSE 13.2 pagrindu!
Ketvirtadienis, 18 Gruodis 2014 23:04
Lietukas jau pasirodė ir openSUSE 13.2 versijos pagrindu ir pirmą jis sukurtas būtent 64 bitų procesorius turintiems kompiuteriams. 32 bitų versijos dar reiks palaukti. Šioje versijoje atnaujinta programinė įranga ir kiek apšlifuota, bet vis tiek laukiame pranešimų, ką būtų galima patobulinti. Atsiųsti galite iš http://download.vikis.lt/lietukas/
Atnaujinta Penktadienis, 19 Gruodis 2014 17:45
 
Atnaujinta „Diegti tuoj pat“ kolekcija
Penktadienis, 02 Sausis 2015 20:59

„Diegti tuoj pat“ atnaujinta ir patalpinta čia.

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
 
Automatinis vaizdo sistemos perkonfigūravimas nepasileidus grafinei aplinkai
Ketvirtadienis, 18 Gruodis 2014 00:00

Kartais vis dar tenka susidurti su problema, kad vaizdo plokštė paleidžiant sistemą nėra tinkamai atpažįstama, parenkamos netinkamos tvarkyklės ir jų konfigūracija, o dėl to grafinė aplinka nepasileidžia ir naudotojas patenka į juodą langą su žodžiu „login:“, kuriame prisijungęs privalo rašyti komandas... Linux vaizdo pateikimui ekrane dažniausiai naudoja vadinamąjį X.org serverį, kurio nulūžimą automatiškai aptikus, galima galima pabandyti iš naujo parinkti vaizdo parametrus, vėl paleisti X serverį ir grafinę darbalaukio aplinką. Tam sukūriau check-x-failed programėlę ir check-x-failed.service Systemd paleidimo sistemos priedą automatiniam nulūžusio X.org vaizdo serverio perkonfigūravimui ir paleidimui, kuriuos galite parsisiųsti ir įsidiegti systemd-check-x-failed-service paketu.

Systemd leido sukurti tarnybą, kuri kas kiek laiko (~10 sek) patikrina, ar kartais vaizdo serverio žurnaluose neatsirado įrašas apie jo nulūžimą. Tuomet ji vieną po kito išbando įvairius konfigūracijos variantus tol, kol grafinis serveris nebenulūžta: dar kartą pabando paleisti esamą konfigūracijos variantą, naudojant tuščią (automatinę) Xorg konfigūraciją, konfigūraciją sukurtą įdiegus operacinę sistemą, „Xorg -configure“ sukurtą konfigūraciją ir SAX3 konfigūraciją. Jei nė vienas variantas netiko – tik tada ši tarnyba pati save išjungia ir grįžtate į konsolės langą.

Šią funkciją rasite jau „Lietuko“ 13.2 versijose.

Atnaujinta Ketvirtadienis, 29 Spalis 2015 08:15
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 10 iš 28