openSUSE Linux naujienos, pagalba

Pradinis
„KDE Connect“ leidžia KDE darbalaukiui ir Android įrenginiui bendrauti tarpusavyje
Pirmadienis, 09 Lapkritis 2015 15:08

Jei naudojate KDE darbalaukio aplinką ir turite Android įrenginį, tuomet galite susieti savo kompiuterį su Android. „KDE Connect“ leidžia paprastai persiųsti duomenis, KDE darbalaukyje matyti Android pranešimus, Android įrenginio ekraną naudoti kaip jutiklinį kilimėlį ir t.t.

Pirmiausia į Android įrenginį įsidiekite KDE Connect programėlę. Į kompiuterį įsidiekite kdeconnect-kde (0.8b tinka KDE 4 aplinkai) arba kdeconnect-kde5 papildinį (šių paketų nėra oficialiose saugyklose, todėl spustelėję savo openSUSE versiją, žemiau jos pasirinkite „rodyti neoficialius paketus“!).

Pasiruošimui reikia atverti užkardos 1714-1764 prievadus:

  • įeikite į YaST valdymo centro „Saugumo ir naudotojų“ modulį „Užkarda“;
  • kairėje pusėje spauskite kortelę „Leidžiamos paslaugos“;
  • spauskite apačioje dešinėje esantį mygtuką „Išsamiau...“;
  • atsivėrusiame lange ties TCP prievadais prirašykite „1714:1764“ (be kabučių; jei čia jau yra skaičių, prieš tai padėkite tarpą);
  • ties UDP prievadais lygiai taip pat prirašykite „1714:1764“;
  • užverkite langus patvirtindami pakeitimus, t.y. spauskite „Gerai“, „Toliau“, „Užbaigti“.

Toliau reikia, kad kompiuteris ir Android įrenginys būtų tame pačiame tinkle (pavyzdžiui, kompiuteris gali dalintis belaidžiu ryšiu (Wi-Fi), o Android įrenginys turėtų prie jo prisijungti).

Susižinokite kokį IP adresą turi šiame tinkle jūsų kompiuteris. Yra daugybė būdų tai padaryti, pavyzdžiui, pažiūrėti ties tinklo ryšio informaciją tinklo valdiklyje (kuris paprastai yra šalia laikrodžio); arba galite atsidaryti „kinfocenter“ programą ir ties „Informacija apie tinklą“ > „Tinklo sąsajos“ (reikia ne „Loopback“, o transliacijos tipo IP adreso).

Android įrenginyje atsidarykite „KDE Connect“ programėlę, viršutiniame dešiniame kampe spauskite „“ ženkliuką, po to „Add devices by IP“, apačioje ties „Hostname or IP“ įveskite savo kompiuterio IP adresą ir spauskite „Add Host/IP“. Grįžkite į „KDE Connect“ pagrindinį langą. Nuo šiol įrenginių sąraše turėtumėte matyti savo kompiuterį – spustelėkite ties juo, pasirinkite suporuoti įrenginius („Request pairing“). Netrukus kompiuteryje (KDE darbalaukyje) pasirodys pranešimas, prašantis patvirtinti suporavimą.

Kompiuteryje įeikite į KDE darbalaukio nuostatų centrą (gali vadintis „Sistemos nustatymai“, „Darbalaukio nuostatos“ ar pan.), susiraskite „KDE Connect“ modulį. Čia galite matyti visus savo Android įrenginius, juos suporuoti/atrišti, konfigūruoti leidžiamas paslaugas.

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
Skaityti daugiau...
 
Pastebėjimai apie openSUSE Leap 42.1
Antradienis, 03 Lapkritis 2015 00:00

Jau spėjome grynai testavimui įsidiegti openSUSE Leap 42.1 su KDE Plasma 5. Pateikiame gausiai iliustruotą apžvalgėlę.

Atnaujinta Sekmadienis, 06 Gruodis 2015 16:26
Skaityti daugiau...
 
openSUSE Tumbleweed jau pasiekė KDE Plasma 5.4.2
Trečiadienis, 28 Spalis 2015 11:01

Geros naujienos KDE darbalaukio aplinkos gerbėjams, naudojantiems „openSUSE Tumbleweed“ („Vėjaričių“) sistemą! Nuolatinio atnaujinimo openSUSE atmainą jau pasiekė atnaujinimai, kuriuos rasite ir po savaitės išleisimoje „openSUSE Leap“ („Šuolio“) atmainoje: „KDE Plasma“ 5.4.2 darbalaukio aplinką, „KDE Frameworks“ (liet. karkasą) 5.15, „KDE Applications“ (liet. programas) 15.08.2, Qt 5.5.1 priemonių komplektą. Nors šiame atnaujinime nėra didelių versijų pokyčių, tačiau pakeitimai susiję su stabilumo užtikrinimu: vien Qt 5.5.1, kuria remiasi visa KDE programinė įranga, turi virš 1000 pakeitimų (įskaitant klaidų taisymus, patobulinimus).

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
Skaityti daugiau...
 
Išleista openSUSE Leap 42.1
Pirmadienis, 02 Lapkritis 2015 12:22

Angliškąjį „Leap“ lietuviškai verstume žodžiu „Šuolis“: prasideda ilgai laukta nauja „openSUSE“ versijų karta. Nuo paskutinės laidos praėjo lygiai metai, per tą laiką „openSUSE“ pakeitė savo vystymosi kryptį tam, kad galėtų pasiūlyti visiškai naują Linukso hibridinių platinamųjų paketų (angl. „distribution“) atmainą – „openSUSE Leap“. Projekto draugai, pagalbininkai ir gerbėjai jau gali parsisiųsti pirmąjį hibridinį platinamąjį paketą „openSUSE Leap“ 42.1.

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
Skaityti daugiau...
 
Instlux – diegimo laikmenos paleidimas per Windows sistemos paleidyklę
Antradienis, 22 Rugsėjis 2015 00:00

Jei kartais nepavyksta paleisti kompiuterio iš openSUSE (tame tarpe ir Lietuko) diegimo laikmenos (DVD ar atmintuko) įsijungiant kompiuteriui (pvz., nerandate, kaip per BIOS nurodyti paleidimo laikmeną), tačiau esate įsidiegę MS Windows, tuomet jus išgelbėtų Instlux programėlė. openSUSE įprastoje DVD diegimo laikmenoje ją rasite openSUSE13_2_LOCAL.exe ar panašiu pavadinimu. Instlux programėlę rasite taip ir Lietuke nuo 13.2.40.2 versijos. Jei radote šią programėlę diegimo laikmenoje – tiesiog ją paleiskite ir sekite diegimo programos instrukcijomis. Programa į MS Windows paleidimo meniu įtrauks diegimo laikmenos paleidimo įrašą ir pasiūlys iš naujo paleisti kompiuterį.

Jei Instlux neturite, tuomet iš diegimo laikmenos nukopijuokite boot katalogą į bet kokį laikiną katalogą (pvz., „Siuntiniai“), po to parsisiųskite Instluxčia ir padėkite į tą patį katalogą (tarkim „Siuntiniai“) ir paleiskite.

Instlux

Svarbu: Instlux nepakeičia pačios diegimo laikmenos, todėl prieš paleisdami kompiuterį iš naujo, nepamirškite į jį įdėti būtent tos pačios diegimo laikmenos, iš kurios įdiegėte Instlux!
Be to, naudodamiesi šiuo paleidimo būdu, negalite pašalinti disko su Windows sistema, nebent tik sumažinti ją!

 

Atnaujinta Šeštadienis, 31 Spalis 2015 21:45
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 8 iš 28