openSUSE Linux naujienos, pagalba

Pradinis
LiveCD/LiveUSB: mažai vietos diske?
Sekmadienis, 06 Gruodis 2015 00:00

Jei naudojate demonstracinę sistemą (angl. LiveCD ar LiveUSB), pavyzdžiui, iš atmintuko ar DVD paleistą (bet neįdiegtą į kompiuterį) „Lietuką“, ilgiau dirbdami galite pastebėti pranešimą, perspėjantį, kad mažai vietos diske. Šis pranešimas pasirodo dėl to, kad openSUSE demonstracinės sistemos numatytuoju atveju RAM atmintyje sukuria 500 MiB dydžio virtualų diską, kuriame laikomi duomenys, nebesutampantys su (vien tik skaitymui skirtos) laikmenos turiniu. Taigi, jei sistema būtų įdiegta į kompiuterį, ji galėtų panaudoti gerokai daugiau RAM pagal įprastą paskirtį, kadangi pasikeitę duomenys būtų rašomi tiesiai į fizinį standųjį diską.

Vis tik, paleisdami demonstracinę sistemą, galite patys nurodyti, kiek skirti vietos virtualiam RAM diskui; tai ypač gali būti svarbu, jei kompiuteris turi labai mažai RAM (1 GiB ar mažiau) arba daug neišnaudojamos RAM atminties (tarkim 4 GiB ir daugiau). Tam naudojamas ramdisk_size parametras; numatytoji reikšmė yra ramdisk_size=512000 KiB, t. y. 500 MiB.

Atnaujinta Sekmadienis, 06 Gruodis 2015 17:19
Skaityti daugiau...
 
GIMP grafikos rengyklei – jau 20 metų
Pirmadienis, 23 Lapkritis 2015 17:18

GIMP grafikos rengyklę pradėjo kurti du Kalifornijos universiteto studentai, o lygiai prieš dvidešimt metų programą paviešino. Daugiau informacijos atsinaujinusioje GIMP svetainėje (anglų k.).

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
 
Lietukas atnaujintas openSUSE Leap 42.1 pagrindu
Sekmadienis, 15 Lapkritis 2015 12:04

Jau paruošta „Lietuko“ versija „openSUSE Leap 42.1“ pagrindu su „KDE Plasma 5“ darbalaukio aplinka. Taip pat atnaujinti variantai openSUSE 13.2 ir 13.1 pagrindu, juose pašalinant Akonadi (ir atitinkamai ją naudojančias KOrganizer, Kontact), o numatytasis programų meniu pakeistas iš Lancelot į patį paprasčiausią tam, kad sistema pasileistų kompiuteriuose, turinčiuose mažai RAM; šias programas galite įsidiegti po diegimo (lyginant su įdiegta sistema, demonstracinė sistema naudoja daugiau RAM); todėl „Lietuko 13.2“ 32 variantui tikrai galėtų pakakti vos 1 GiB RAM. Abu 64 bitų variantus (42.1 ir 13.2) galima paleisti per UEFI/EFI. Taip pat įtraukta Instlux programėlė, kuri gali padėti paleisti kompiuterį iš laikmenos su „Lietuku“ per „Microsoft Windows“ operacinės sistemos paleidimo meniu. Įvairių variantų „Lietuko“ ISO atvaizdžius galite rasti čia.

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
 
KDE 4 LTS aplinkos diegimas į openSUSE Leap 42.1
Sekmadienis, 22 Lapkritis 2015 00:00

Nors openSUSE Leap 42.1 oficialiai nebepalaiko KDE 4 aplinkos, tačiau ją vis viena galima įsidiegti iš pagrindinių saugyklų. Jei norite pilnaverčio darbalaukio, bet nesate patyręs naudotojas, tuomet paprasčiausia būtų pirmiausia įsidiegti openSUSE su KDE Plasma 5 darbalaukiu, o po to kai kuriuos paketus pakeisti į KDE 4. Programinės įrangos tvarkytuvėje įdiekite kdebase4* paketus, svarbiausi iš jų: kdebase4-session, kdebase4-workspace, kdebase4-runtime, taip pat kde-l10n-lt lietuvinimo paketą. Jums diegimo programa praneš, kad šie paketai konfliktuoja su jau įdiegtais plasma5* (ir plasma-nm5*) paketais, todėl pastaruosius paketus pašalinkite.

Vietoj plasma-nm5 įdiekite KDE4 tinklo (NetworkManager) valdiklį plasma-nmhome:wolfi323 saugyklos.

Be to patartina pasikeisti prisijungimų tvarkytuvę į KDM ir joje išjungti automatinį naudotojo įkėlimą. Tai galite padaryti per YaST > (Sistema) > /etc/sysconfig redaktorių eidami Desktop > Display manager ir priskirdami naujas kintamųjų reikšmes:
DISPLAYMANAGER="kdm"
DISPLAYMANAGER_AUTOLOGIN=""

Pereikite į konsolę spausdami Vald+Alt+F1 klavišų kombinaciją, ties login įveskite root, įveskite kompiuterio administratoriaus slaptažodį ir įvykdykite:

rm -f -r /tmp/*
rm -f -r /var/tmp/*
reboot

Pateiktos rm komandos išvalys visus laikinus duomenis, įskaitant KDE Plasma 5 podėlio duomenis. Jei to nepadarytume, paleidę KDE 4 darbalaukį matytume tik vientisą baltą spalvą. Kompiuteriui pasileidus iš naujo, įveskite naudotojo vardą ir slaptažodį, iš naujo pasirinkite savo darbalaukio aplinką. (Jei norite, dabar jau galėsite sugrąžinti ankstesnę DISPLAYMANAGER_AUTOLOGIN reikšmę (arba įvesti kito naudotojo vardą).)

Vis tik tokia KDE 4 aplinka bus persmelkta KDE Plasma 5. Be to, nuosavo tinklo valdymo valdiklio nebus; galite arba naudoti GNOME programėlę nm-applet (NetworkManager-gnome paketas), arba bandyti įdiegti plasma-nm iš openSUSE 13.2 saugyklų; arba per YaST > tinklo nuostatas pasirinkti kitokį tinklo valdymo būdą nei NetworkManager. Vis tik, jei norite grynos KDE 4 LTS aplinkos, naudokite openSUSE 13.2.

Filmukas, kaip šie darbai vyksta openSUSE Leap 42.1 sistemoje:

 

Atnaujinta Antradienis, 24 Lapkritis 2015 08:32
Skaityti daugiau...
 
Asmens tapatybės kortelė ir elektroninis parašas
Antradienis, 10 Lapkritis 2015 00:00

Nuo 2009 m. pradžios Lietuvos Respublikos piliečiams yra išduodamos lustinės asmens tapatybės kortelės, kurios greta savo įprastinės paskirties gali būti naudojamos kaip elektroninio parašo kūrimo priemonė. Norint naudoti asmens tapatybės kortelę ar valstybės tarnautojo pažymėjimą elektroninių dokumentų pasirašymui elektroniniu parašu, visų pirma, reikia įsigyti kortelės skaitytuvą su CCID palaikymu. Linux palaikomų įrenginių ieškokite, pavyzdžiui: bendroje informacijoje, PCSC palaikomų pagrindiniame ir papildomame sąraše...

mygtuką spustelėję paruošite openSUSE Linux sistemą naudotis tapatybės kortele, kuri išduota tiek iki 2012 m. liepos 4 d., tiek ir po šios datos. Šiuo paketu įdiegiate liudijimus (CRT rinkmenas iš VRM svetainės), antros versijos ccs RPM paketą (CryptoCard Suite 2.00 yra naujesnė CryptoTech kompanijos pasiūlyta versija nei siūloma 1.50 versija iš VRM svetainės), PCSC (bei OpenSC) paketus skaitytuvams, kelis papildomus paketus konfigūracijai atlikti. Pabaigus diegti, iš naujo paleiskite darbalaukio aplinką (arba tiesiog iš naujo paleiskite kompiuterį). Po to galėsite praktiškai iš bet kurios interneto naršyklės (įskaitant Mozilla Firefox, Chromium, Chrome, SeaMonkey) prisijungti su savo tapatybės kortele prie SoDros, Registrų centro, Elektroninių valdžios vartų, Swedbank... Tiesa, kai kurios mažiau populiarios naršyklės panašu, kad nepalaiko šios funkcijos (pvz., Konqueror).

Atnaujinta Pirmadienis, 16 Lapkritis 2015 19:17
Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 7 iš 28