openSUSE Linux naujienos, pagalba

Pradinis
Akonadi pokyčiai su KDE Frameworks 5
Šeštadienis, 09 Sausis 2016 00:00

Akonadi sistema – serveris ir klientai – skirta talpinti, indeksuoti ir nuskaityti asmeninę informaciją. Akonadi nuo KDE 4 laikų naudojama KDE asmeninės informacijos tvarkytuvėje (angl. Personal Information Manager, PIM) Kontact (apima el. pašto programą KMail, KOrganizer kalendorių, KAddressBook...), naujienų kanalų skaitymo programoje Akregator, kai kuriuose KDE Plasma valdikliuose (angl. widget), pavyzdžiui, darbalaukio užrašų lapeliuose, kalendorinių įvykių pateikimui ir netgi KDE 4 alternatyviame Lancelot programų paleidiklyje.

Akonadi susilaukdavo ir tebesusilaukia priekaištų dėl lėtumo ir didelio RAM kiekio eikvojimo. Pavyzdžiui, netgi šviežiai įdiegtoje sistemoje su KDE Plasma 5.5 aplinka pareikalauja apie 200 MiB RAM, o vėliau pilnėjant duombazei kiekis nemažėja...

2015 m. rugpjūtį išleista Akonadi versija KDE Frameworks 5 ir Qt 5 pagrindu, tačiau ligi šiol (2015 m. sausio) neturi stabilios API. Nuo KDE 4 laikų iki 2016 m. pirmųjų dienų Akonadi sulaukė pakeitimų:

  • Akonadi klientai su serveriu bendrauja ne tekstiniu protokolu, o dvejetainiu; tai leidžia gerokai sutaupyti laiko, nes nebereikia užklausų perkoduoti į tekstinį pavidalą, o po to vėl koduoti į dvejetainį.
  • Akonadi serveris apie pokyčius klientams praneša nebe per DBus, o dvejetainiu protokolu.
  • Akonadi serveris nebeturi viešojo API; Akonadi serveris pasiekiamas tik per KDE Akonadi klientų bibliotekas.
  • Sugrįžta KJots pastabų programėlė.

Daugiau informacijos Danielio Vratilio tinklaraštyje (anglų k.). Apie Akonadi minima taip pat ir Keno Vermeto naujoje KDE Plasma 5.5 apžvalgoje (anglų k.).

 

Atnaujinta Šeštadienis, 09 Sausis 2016 09:35
 
Lietukas dar ir openSUSE Leap 42.1 pagrindu su KDE 4 darbalaukiu
Trečiadienis, 23 Gruodis 2015 15:16

Lietukas 42.1 su KDE4Nors oficialiai laiko patikrintos KDE 4 aplinkos openSUSE Leap 42.1 nesiūlo įdiegti, nuo šiol pateikiama dar viena Lietuko atmaina: openSUSE Leap 42.1 pagrindu su KDE 4 darbalaukiu. Nors darbalaukis yra KDE Plasma 4, tačiau jame programos daugiausia yra KDE Frameworks 5 pagrindu. Dabar naudojamas darbalaukio stilius yra tarsi pereinamasis tarp būdingo KDE 4 ir KDE Plasma 5; tiek KDE 4, tiek KDE Frameworks 5 programų išvaizdos vientisumą padeda pasiekti parinktas Fusion programų stilius.

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
 
KDE Plasma veiklos
Šeštadienis, 19 Gruodis 2015 00:00

KDE Plasma aplinka išsiskiria tuo, kad leidžia greitai persijungti tarp skirtingų to paties naudotojo darbalaukio valdiklių konfigūracijų rinkinių (užuot kūrus naujus naudotojus ir jiems atskirai konfigūruojant darbalaukį). Pavyzdžiui, kompiuterį naudojate ir darbui, ir pramogoms; dirbo valandomis jums praverstų neblaškantis darbalaukis su darbu susijusiais valdikliais, o laisvalaikiu – su įvairialypės terpės valdikliais. Užuot naudodami vieną universalų darbalaukio valdiklių rinkinį, galite sukurti naujas darbalaukio veiklas (angl. activities) ir persijunginėti tarp jų. Veiklos gali turėti skirtingus darbalaukio fonus, atskiras paskiausiai naudotų dokumentų ir programų istorijas.

  1. Dešiniu pelės klavišu nuspauskite tuščioje darbalaukio vietoje ir pasirinkite Veiklos.
  2. Norėdami sukurti naują veiklą, spauskite Sukurti veiklą. Naujai atsivėrusiame lange nurodykite jos pavadinimą, galite apibūdinti, parinkti ženkliuką, spartųjį klavišą. Norėdami pakeisti pastarąsias parinktis vėliau, užveskite pelę ties veikla, paspauskite pasirodžiusį konfigūravimo ženkliuką.
  3. Į kitą veiklą persijungsite– ją spustelėdami.
  4. Norėdami pašalinti veiklą, pirmiausia ją sustabdykite: užveskite pelę ties veikla, paspauskite pasirodžiusį stabdymo (užvėrimo), po to – šalinimo ženkliuką.
Atnaujinta Pirmadienis, 21 Gruodis 2015 15:18
 
KDE vertimas
Antradienis, 22 Gruodis 2015 19:42

Jei naudojatės KDE Plasma darbalaukio aplinka arba KDE programomis ir randate dar neišverstų ar klaidingai išverstų pranešimų, tuomet labai prašom prisidėti gerinant vertimus.

Kaip ir nemaža dalis kitų laisvosios programinės įrangos projektų, KDE lokalizuojama naudojant gettext sistemą: šablonai yra POT rinkmenose, o vertimai PO rinkmenose. Pirmiausia parsisiųskite norimas lietuvių kalbos PO rinkmenas stabilioms ir būsimoms „KDE Frameworks 5“ versijoms. Jei norite, galite iš karto atsisiųsti visus lietuviškus „KDE Frameworks 5“ vertimus įvykdę:

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
Skaityti daugiau...
 
Pastebėjote klaidą programinėje įrangoje?
Pirmadienis, 14 Gruodis 2015 00:00

Programinėje įrangoje (programose, darbalaukiuose, operacinėse sistemose...) kartais pasitaiko nesklandumų (kitaip dar vadinamais klaidomis, riktais; angliškas atitikmuo – bug, kurio įprasta reikšmė yra vabalas). Pastebėję klaidą programinėje įrangoje – netylėkite – praneškite apie tai programuotojams. Programuotojai neturi galimių išbandyti viską itin kruopščiai iki smulkmenų kiekvienoje įmanomoje sistemos konfigūracijoje. Tik kai pranešite, jie sužinos, kad apskritai jūsų aptikta klaida apskritai pasitaiko, ir, jei pateiksite pakankamai išsamios informacijos, ją bus galima ištaisyti!

Kur pranešti apie klaidas? Tai priklauso nuo to, su kuo susijusi klaida. Pavyzdžiui:

Atnaujinta Šeštadienis, 19 Gruodis 2015 09:47
Skaityti daugiau...
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 5 iš 28