openSUSE Linux naujienos, pagalba

Pradinis
openSUSE vertimas interneto naršyklėje
Penktadienis, 14 Spalis 2016 00:00

Nuo šiol https://l10n.opensuse.org/ svetainėje kiekvienas, turintis SUSE paskyrą (ją susikurti galite čia), gali versti openSUSE sistemoje matomus tekstus (YaST, Zypper, pastabas apie laidą...) į lietuvių (ar kitą) kalbą – tiesiog interneto naršyklėje.

Atnaujinta Penktadienis, 14 Spalis 2016 19:50
 
BtrFs rinkmenų sistemos taisymas (balansavimas)
Penktadienis, 14 Spalis 2016 18:42

Pastaruoju metu openSUSE kaip numatytąją rinkmenų sistemą siūlo BtrFs. BtrFs privalumas tame, kad leidžia sukurti to skaidinio momentines kopijas (angl. snapshots) neeikvojant papildomos disko vietos (kaip įprastai darant atsargines kopijas) ir vėliau prieiti informacijos buvusios diske konkrečiu laiku (kai konkreti momentinė kopija buvo sukurta). Tvarkyti momentines kopijas leidžia openSUSE ir SUSE siūlomas snapper įrankis, kuris turi taip pat ir atskirą YaST valdymo centro modulį, įgalinantį momentines kopijas tvarkyti grafinėje sąsajoje.

Jei intensyviai naudojate BtrFs, galite susidurti su problema, kai sistema mano, kad nebėra laisvos vietos disko BtrFS skaidinyje, nors jos iš tiesų vis dar yra, ypač jei skaidinys mažas (iki 16 GB). Kai kuriais atvejais ši bėda gali privesti prie to, kad nebeužsikraus jūsiškė darbalaukio aplinka. Taip yra dėl to, kad BtrFs rinkmenų sistemai gali pritrūkti ne vietos pačioms rinkmenoms, bet meta duomenims apie rinkmenas. Tuomet gali padėti vadinamasis balansavimas. Terminalo programoje (pvz., „Konsole“ programoje; jei nepasileido darbalaukis, nuspaudę Vald(Ctrl)+Alt+F1 (vietoj F1 gali būti kitas klavišas nuo F1 iki F6) galėsite prisijungti savo naudotoju komandiniame lange) įvykdykite komandą:

sudo btrfs fi balance start -dusage=50 -musage=50 /btrfs/prijungimo/vieta

Čia /btrfs/prijungimo/vieta yra BtrFs skaidinio prijungimo (angl. mount) kelias. Jei openSUSE įdiegta į BtrFs, tuomet šis kelias yra /, tad reikėtų vykdyti:

sudo btrfs fi balance start -dusage=50 -musage=50 /

Laimei, openSUSE yra lanksti sistema, tad jei jums nereikia momentinių kopijų, galite openSUSE sistemą diegti į kitokio tipo rinkmenų sistemą (pvz., Ext4).

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
Skaityti daugiau...
 
Seniausią atviro kodo darbalaukio aplinką kuriančiam KDE projektui – jau 20 metų
Trečiadienis, 14 Rugsėjis 2016 04:16

Lygiai prieš dvidešimt metų – 1996 m. rugsėjo 14 d. – Matthias Ettrich paskelbė kuriantis „Kool Desktop Environment (KDE)“ (Šaunią darbalaukio aplinką) Unix tipo sistemoms, kuri būtų draugiška eiliniam naudotojui. KDE tapo pirmąja atviro kodo darbalaukio aplinka: iki tol būdavo naudojamos įvairios langų tvarkyklės, tame pačiame ekrane vienu metu naudojamos labai skirtingais principais veikiančios bei atrodančios programos, nes kūrimui pasitelkiamos skirtingos priemonės... arba komercinės aplinkos (pvz., CDE). Praėjus dar lygiai metams, pasirodė KDE Beta 1; čia galite peržiūrėti KDE įvykius laiko juostoje. KDE bendruomenė paruošė knygutę apie savo istoriją (galite parsisiųsti PDF).

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
Atnaujinta Trečiadienis, 14 Rugsėjis 2016 05:23
 
openSUSE 42.2 beta2 kviečia išbandyti KDE Plasma 5.8 LTS beta darbalaukį
Ketvirtadienis, 22 Rugsėjis 2016 15:14

Šiandien, 2016 m. rugsėjo 22 d. pasirodė openSUSE Leap 42.2 antroji beta versija. Joje jau galite išbandyti ir KDE Plasma 5.8 LTS beta (tačiau pastaroji kol kas pateikiama tik anglų kalba). Kviečiame testuoti ir kuo skubiau pranešti apie pastebėtus nesklandumus čia, nes RC1 vos po dviejų savaičių, RC2 – po keturių savaičių. Galutinės openSUSE Leap 42.2 versijos laukiame lapkričio viduryje.

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
 
openSUSE Leap 42.2 beta1
Trečiadienis, 31 Rugpjūtis 2016 10:15

Jau galite išbandyti openSUSE Leap 42.2 beta1 – parsisiųsti galite iš čia. Beta1 pagrindas praktiškai atitinka SUSE Linux Enterprise 12 SP2 RC2, tad ją įsidiegti jau pakankamai saugu. Vis tik šią versiją kviečiame testuoti ir pranešti apie klaidas, kad kūrėjai spėtų ištaisyti nesklandumus, kad galutinė versija kuo stabilesnė. Galutinės versijos laukiame lapkričio viduryje.

Dalintis:

Digg    reddit    Facebook   
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 3 iš 28