Būsima openSUSE Leap 15 versija jau pasiekė beta stadiją. Beta stadijos atvaizdžiai atnaujinsimi laipsniškai iki pat galutinės versijos pasirodymo. Kviečiame parsisiųsti diegimo ISO atvaizdžius iš http://download.opensuse.org/distribution/leap/15.0/iso/ puslapio, išbandyti sistemą ir, jei pastebite nesklandumų/klaidų, pranešti apie klaidas per bugzilla.opensuse.org sistemą – kuo anksčiau kūrėjai sužinos apie esamus trūkumus, tuo didesnė tikimybė, kad jie bus pašalinti dar iki galutinės versijos. Jei pastebite, kad openSUSE vertimas nėra pilnas, tuomet galite išversti trūkstamus lietuviškus sakinius per l10n.opensuse.org svetainę (tačiau KDE, GNOME ir kitų projektų/aplinkų/programų vertimai atkeliauja iš jų kūrėjų, o ne iš openSUSE).

Naujoji openSUSE Leap 15 tam tikra prasme bus panaši į 2017–2018 metų sandūros openSUSE Tumbleweed, tačiau labiau nušlifuota, pirmenybę teikiant ilgalaikio palaikymo programinės įrangos versijoms. Palyginus su openSUSE Leap 42 versijomis, tarp openSUSE Leap 15 naujovių turėtumėte rasti:

  • Linux 4.12 LTS branduolį;
  • RPM 4.14;
  • KDE Plasma 5.12 LTS darbalaukio aplinką su galimybe ją paleisti Wayland grafikos sistemoje, nors numatytuoju atveju ji tebebus paleidžiama X11 grafikos sistemoje;
  • Vietoj SuSEFirewall2 užkardos, naudosima firewalld užkarda;
  • Perrašytas YaST skaidinių tvarkymo modulis.

Galutinės openSUSE Leap 15 versijos galima tikėtis 2018 m. vėlyvą pavasarį ar metų viduryje.

Daugiau informacijos anglų kalba:

https://news.opensuse.org/2018/01/31/opensuse-leap-15-reaches-beta-phase-snapshots/

https://news.opensuse.org/2018/02/08/plasma-5-12-brings-wayland-to-leap/

 


Laukiame jūsų straipsnelių – siųskite el. paštu.